MU editor, nejde spustiť

Dobry den. Prosim mam jednu otazku. Nainstaloval som si MU editor a nejde mi spustit tento program:-( Vo windows 8 ide vporiadku, ale na windovs 7 sa program nespusti. Je to sposobene OS , alebo procesorom ? Na NB je procesor IntelCore 2 SOLO SU3500 ?
Dakujem pekne za odpovede.

Dobrý deň,

práve minulý týždeň som podobný problém riešil s jedným študentom - Mu editor nešiel spustiť na Win7 (vypisoval problémy s DLL knižnicami).

Snažil som sa nájsť odpoveď na tento problém aj na stránkach Mu editoru (na codewith.mu aj na github.com/mu-editor) ale nepodarilo sa mi nič nájsť (na prvom odkaze sa nachádza informácia “Mu works on Window 7, 8 and 10 in 32 bit and 64 bit.”). Ten popis o funkčnosti na Win7 ale treba brať s rezervou, keďže to bolo napísané už dávno a v poslednom čase je vývoj a podpora Mu trochu slabšia (viď graf prispievania do projektu), hlavný autor Nicholas Tollervey sa projektu venuje menej a ľudia z Microbit Foundation viac-menej iba hasia najväčšie problémy v Mu.

Aby som zodpovedal Vašu otázku - bude to pravdepodobne operačným systémom. Žiaľ, treba sa zmieriť s tým, že Windows 7 je už po smrti a tým pádom nie všetok softvér na ňom funguje správne. Možno je preto čas pozrieť sa na inštaláciu Linuxu na takýchto starších počítačoch.

Marek Mansell