ENTER - odporúčané sady BBC micro:bit

Aký BBC micro:bit hardvér si vyberiete a kde si ho zakúpite je plne vo vašich rukách. Uvádzam Vám moje odporúčanie:

Základná sada
Odporúčam túto sadu pre každú školu (ZŠ aj SŠ), keďže na ne máme spravené metodiky, je “odskúšaná” na takmer 100 slovenských školách a webináre pre učiteľov sa budú zameriavať najmä na komponenty v nej - https://edutronik.sk/v2/produkt/bbc-microbit-zakladna-sada/

Čo sa týka počtu kusov - my radšej odporúčame mať vždy o pár sád naviac, keďže s micro:bitmi žiaci často vytvárajú nejaké malé alebo väčšie projekty, ktoré by radi nechali dlhšie poskladané a funkčné (avšak tým pádom je tam “zablokovaný” jeden alebo dva micro:bity s pomôckami, ktoré by vám chýbali vo výučbe).

Rozšírenia
(Odporúčané v tomto poradí, avšak nie sú nevyhnuté - nemusíte si kúpiť žiadne, alebo iba niekoľko kusov. Ak nemáte predchádzajúce skúsenosti s micro:bitmi, odporúčame Vám zamerať sa najmä na základnú sadu.)

• Ring:bit car v2.0 - robot pre BBC micro:bit, prípadne aj príslušenstvo (neobsahuje samotný micro:bit, odporúčame prikúpiť)
  • Smart Home Kit - sada je vhodná pre učenie Smart Home konceptov, obsahuje napr. čerpadlo, senzor vlhkosti pôdy, relé, displej, …
  • Elecrow Basic Kit pre BBC Micro:bit - vhodná pre pokročilejšie krúžky alebo stredné školy, kde sa elektronike žiaci venujú viac do hĺbky. Obsahuje napr. Breadboard, ventilátor, senzor ohňa, RGB LED, …
  • Smart Science IoT Kit - sada je podobná ako Smart Home Kit, avšak obsahuje obsahuje napr. senzor prachu, senzor vzdialenosti, displej, senzor pohybu, …

Na prvé tri menované rozšírenia (Ring:bit car V2, Smart Home Kit a Elecrow Basic Kit) budú v novembri zverejnené návody a metodické materiály.

Poznámky:

• Do rozpočtu projektu ENTER je možné v primeranom množstve zahrnúť aj rôzne príslušenstvo (náhradné batérie, krabice pre sady,…)

Máte nejaké ďalšie otázky k danej téme? Spýtajte sa ich dolu pod príspevkom :slight_smile:

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na mini kompresory, ktoré používate v návode k automatu na nápoje, či je dostupný v micro:bit sadám, alebo je potrebné ho zakúpiť samostatne a kde sa dá kúpiť.

Dobrý deň,

mini kompresory z videa Automat na nápoje som kupoval osobitne, prikladám pár odkazov:

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ešte jedna otázka je možné zahrnúť aj tieto pomôcky do rozpočtu v projekte ?

Áno, je to možné zahrnúť do rozpočtu.

Tu by som ale chcel zdôrazniť, že ak nemáte predchádzajúce skúsenosti s micro:bitmi, takéto pokročilé projekty by mali tvoriť iba okrajovú časť plánovaných aktivít aj rozpočtu, určite nie gro projektu, napriklad niekde medzi 10 až 20% (nemáme to fixne stanované, je to iba moje odporúčanie).